Koronavirusas: rekomendacijos ir aktuali informacija

Koronavirusas: rekomendacijos ir aktuali informacija

Nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d. uždarose prekybos, įskaitant ir prekybos centrų patalpas, paslaugų teikimo ir veiklos vykdymo vietose prekiautojus ir paslaugų teikėjus bei vyresnius nei 6 metų amžiaus lankytojus, pirkėjus, paslaugų gavėjus, vartotojus dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones

Išimtys taikomos paslaugoms, kurių neįmanoma suteikti dėvint kaukę, pavyzdžiui, barzdos skutimo paslaugai, kosmetologinių ir grožio procedūrų metu. Sportuojantiems sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas, pavyzdžiui, baseinuose – dėvėti kaukės taip pat neprivaloma.

Prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas veido apsaugos priemones nuo penktadienio taip pat galios uždarose ir atvirose erdvėse esančiose prekybos, paslaugų, laisvalaikio ir pramogų vietose, sporto varžybų metu.

Šaltinis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Rekomendacijos

Visiems vyresniems nei 6-erių metų nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones rekomenduojama dėvėti turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose. Taip pat ir viešose uždarose erdvėse, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo įstaigose bei sportuojant.

Laikykitės higienos reikalavimų ir venkite nebūtinų kontaktų

Ką daryti, jeigu pajutote peršalimo simptomus

KUR GALIMA RASTI DAUGIAU INFORMACIJOS DĖL NAUJOJO KORONAVIRUSO?

  • Karštoji linija (jeigu pakiltų temperatūra, prasidėtų sloga, kosulys ir gerklės perštėjimas) 1808 (visą parą)
  • Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija tel. +370 618 79984 ir +370 616 94562 (visą parą)
  • Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ 1827
  • SODROS specialistai konsultuoja 1883
  • http://koronastop.lrv.lt/

Atnaujinta 2020-08-20

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Patinktys

Šie slapukai būtini sklandžiam svetainės darbui, jie nekaupia jokios konfidencialios informacijos, kurios pagalba būtų galima rinkti apie asmenį informaciją ir ją panaudoti.

Užverti