Išvyka į Panerių memorialą

Išvyka į Panerių memorialą

Vilniaus miesto nakvynės namų filialo A. Kojelavičiaus g. 50 gyventojams, organizuota išvyka į Panerių memorialą.

Paneriai – tai didžiausia nacių organizuotų ir vykdytų masinių žudynių vieta Lietuvoje. 1941-1944 m. Paneriuose buvo nužudyta 50,000-70,000 žmonių, iš kurių dauguma Vilniaus ir Vilniaus regiono žydų. 1960 m. masinių žudynių vietoje buvo atidarytas muziejus “Fašistinio teroro aukoms”. 2018 m. čia pradėjo veikti Panerių Memorialo lankytoju informacijos centras. Jo ekspozicijoje pateikiama pagrindinė informacija apie masines žudynes Paneriuose, archyvinių nuotraukų faksimilės, žemėlapiai, informacija apie naujausius archeologinius ir geofizikinius tyrimus. Muziejaus lankytojams taip pat rodomos išlikusios šaudymo duobės, į kurias buvo metamos aukos. Memoriale yra 9 paminklai čia nužudytiems žydams, lenkams, lietuviams, sovietų karo belaisviams ir romams atminti.

Komentarai išjungti.

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Patinktys

Šie slapukai būtini sklandžiam svetainės darbui, jie nekaupia jokios konfidencialios informacijos, kurios pagalba būtų galima rinkti apie asmenį informaciją ir ją panaudoti.

Užverti